Saziņai ar mums

[email protected]

Einārs Cilinskis panācis, ka Rīgā transporta biļetes visiem maksās vienādi


Ceturtdien, 6.februārī, tikšanās laikā starp Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Eināru Cilinski (NA) un Rīgas domes priekšsēdētāju panākta vienošanās par atlaidēm visiem galvaspilsētas sabiedriskā transporta pasažieriem, t.i. – līdz pat 2014.gada beigām Rīgas sabiedriskajā transportā maksa par braucienu būs visiem vienāda – 60 eirocenti.

VARAM un RD vienojās sākt darbu pie grozījumu izstrādes likumā «Par pašvaldībām», lai pilnveidotu Rīgas kā galvaspilsētas funkciju uzskaitījumu, piedāvātu risinājumus šo funkciju finansēšanai, tajā  skaitā arī par biļešu cenu sabiedriskajā transportā.

Tāpat puses bija vienisprātis par to, ka vienlaicīgi jāizstrādā jauns pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likums ar mērķi kompensēt Rīgai izdevumus, kas ir saistīti ar plānotajos likuma grozījumos definētajām funkcijām. Ministrs E.Cilinskis uzsver: „Būtiski, ka esam atrisinājuši domstarpības ar Rīgas pilsētas domi, taču papildus uzdevumam izstrādāt jaunu Likumu par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu, ministrijai ar Latvijas Pašvaldību savienību jāvienojas par atvieglojumiem, kādus pašvaldības drīkstēs nodrošināt saviem deklarētajiem iedzīvotājiem”.

Ņemot vērā, ka veikt izmaiņas šī gada valsts budžetā vairs nav iespējams, gan ministrs, gan Rīgas domes priekšsēdētājs uzskata, ka gan grozījumi likumā «Par pašvaldībām», gan Likums par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu varētu stāties spēkā 2015.gadā. Šajā situācijā Rīgas dome ir gatava no pilsētas budžeta līdzekļiem nodrošināt 50% atlaidi no brauciena pašizmaksas, t.i. tarifu 0,60 eiro, līdz 01.01.2015. gan ridziniekiem, gan nerīdzniekiem.

VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa