Saziņai ar mums

[email protected]

Gandrīz 14 000 dalībnieku dodas lāpu gājienā par godu Latvijas pasludināšanas gadadienai


18.novembris - Lāpu gājiens 2014

Šodien, 18.novembrī, Rīgā notika vērienīgs Latvijas valstiskumam veltīts gājiens. Lāpu gājiens ar devīzi “Latvijas uguns cauri laikiem” ir simbolisks mīlestības apliecinājums Latvijas neatkarībai un brīvībai. Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – TB/LNNK un biedrības “Sargi valodu un Latviju!” rīkotais lāpu gājiens šogad notika jau divpadsmito gadu, un tika veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai.

FOTOGALERIJAS: Edgars Behmanis / DELFI / FOCUS / APOLLO

 


Lāpu gājiens iesākās pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa ar koncertu, kurā piedalījās rokgrupa “Dūmi” Fēliksa Ķiģeļa un Jāņa Buķeļa vadībā, “Teikas muzikanti” un Nacionālās apvienības dziedošo jauniešu koris. Pēc koncerta un svinīgajām uzrunām tika aizdegtas vairāk kā 13 000 lāpas un gājiena dalībnieki devās cauri Vecrīgai līdz 11. novembra krastmalai, tad virzījās pa Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim. 

18. novembra Lāpu gājiens ir viena no svētku tradīcijām, kas aizsākās 2003. gadā kā jauniešu apvienības “Visu Latvijai!” veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā. Katru gadu šis gājiens pulcē aizvien vairāk dalībnieku, jau kopš 2005. gada iesniedzoties vairākos tūkstošos un pamazām kļūstot par emocionāli saviļņojošāko un vērienīgāko 18. novembra svētku tradīciju. Pērn gājienā devās vairāk kā 12 000 dalībnieku.

 

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
e-pasts: [email protected]
tel.: 371 2929 8205