Saziņai ar mums

[email protected]

NA jauniešu vasaras seminārs 2014


jaunieši

Pagājušajā nedēļā Grundzālē notika Nacionālās apvienības vasaras seminārs jauniešiem. Kopumā pasākumu apmeklēja ap 50 dalībnieku. Katru dienu bija paredzētas vismaz trīs izglītojošas nodarbības par politikas, ekonomikas, drošības, zinātnes un citām tēmām, trīs sporta nodarbības un psiholoģiska rakstura gribas un koncentrēšanās treniņi. Īpašu akcentu nometnes ikdienai piešķīra nakts sporta nodarbības, uz kurām bija jāceļas negaidīti un neparedzētā laikā. Un, protams, noslēgums ar dažādiem pārbaudījumiem, kas šoreiz paliks dalībnieku zināšanai. Klātesošie atzina, ka kopā pavadītā nedēļa bija ne tikai morāli un fiziski vērtīgs pārbaudījums, bet arī lielisks kopējās saliedētības un gara pacelšanas pasākumus. Jaunieši, kuri šādas apmācības apmeklē regulāri, parasti kļūst par aktīviem apvienības biedriem, kā arī veiksmīgi sasniedz izvirzītos mērķus politikā. Šoreiz pasākuma ilustrāciju par iespaidiem pasākumā uzticējām Ievai – vienai no dalībniecēm, kura seminārā piedalījās pirmo reizi:

“NA jaunatnes organizācijas rīkotais vasaras seminārs Grundzālē. Piesakies!” Tas uzrunāja daudzus latviski domājošus un aktīvus jauniešus, kuri regulāri seko līdzi politiskajiem procesiem gan Latvijā, gan ārpus tās. Iespējams, viens no iemesliem, kādēļ šogad semināra dalībnieku skaits bija lielāks nekā iepriekšējos gadus, ir pēdējā laika notikumi, kas risinās Ukrainā. Kaimiņvalsts aktualitātes aicina arī mūs rīkoties, domāt līdzi, analizēt!

Politika sākas ar katru pašu, nevis presi vai kādas slavenu personību. Katram bija iespēja pierādīt, ka jaunos cilvēkos ir liels spēks un potenciāls. Seminārs katrā no mums prasīja pamodināt stipro latvieti – to, kas iztur spriedzi, sasniedz sevis izvirzītos mērķus un pārvar ambīcijas. Cilvēks pēc būtības ir stiprs tad, ja fiziskie, psiholoģiskie, intelektuālie komponenti ir balansā – NA rīkotajam semināram šis bija galvenais mērķis. Ne visi mēs to apzināmies, bet jēdziens “politika” sevī ietver ne tikai ietekmi, cīņu par varu, likumu pieņemšanu un grozīšanu, bet arī cieņu vienam pret otru, mīlestību, dvēseles kopšanu, tradīciju saglabāšanu, latvisku dzīvesveidu, labu psiholoģisko un pat fizisko sagatavotību.

Šajā NA seminārā mēs iemācījāmies un saskārāmies ar īsto politikas būtību, tādu kādu uzskatām par ideālu Latvijas nākotnei. Apguvām, cik svarīgi ir veidot stingru raksturu, nostiprināt garīgo izturību un būt drosmīgam. Viss sākas mūsu galvās, ar mums pašiem, ar to, kādu attieksmi un vērtības veidojam pret sevi un apkārtējiem.”

Ieva Bērziņa