Saziņai ar mums

[email protected]

Vineta Poriņa panāk Ukrainas teritorijas okupācijas atzīšanu


EDSO PA plenārsēde 01.07.2014 Baku. Foto: OSCEPA (CC BY-SA 2.0)

Otrdien, 1. jūlijā, Eiropas Drošības un Sadarbības organizācijas (EDSO) Parlamenta Asamblejas (PA) gadskārtējā sesijā tika atbalstīts Vinetas Poriņas, Latvijas delegācijas vadītājas un Saeimas Nacionālās apvienības deputātes, ierosinājums atzīt, ka Ukrainas teritorija ir ne tikai anektēta, bet arī okupēta.

Vineta Poriņa savā runā uzsvēra, ka ir svarīgi atzīt Krimas okupāciju. V. Poriņa norādīja: „Pārāk maza uzmanība tiek pievērsta tam, ka Krimas militārā okupācija notikusi vēl pirms aneksijas. Putins apstiprinājis to, ka Krimā militārie spēki bijuši vēl pirms tā sauktā „referenduma”. Šobrīd Krimas okupācija turpinās. Tā ir vairāku starptautisku līgumu tieša pārkāpšana. Ja netiks pieņemts lēmums, pastāv augsts risks, ka agresija turpināsies.”

EDSO valstis neatzīst Krimu kā Krievijas Federācijas daļu. Grozījumi, kuros atzīst Ukrainas teritorijas okupāciju, tika pieņemti ar 88 balsīm par. Kopumā balsojumā piedalījās 153 delegāti, no kuriem 34 atturējās un 31 bija pret.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) ir 57 valstu organizācija, kuras darbība ir vērsta uz demokrātijas attīstības sekmēšanu, demokrātisku institūciju nostiprināšanos EDSO dalībvalstīs. Visām EDSO dalībvalstīm ir vienāds statuss, lēmumi tiek pieņemti uz vienprātības pamata. Lēmumi ir politiski un nav juridiski saistoši.