2022. gada 26. jūlijā

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

 

NA par premjera amata kandidātu virza

Siguldas novada domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu

 

 

Rudenī gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās Nacionālās apvienības Ministru prezidenta amata kandidāts būs Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, kurš arī būs vēlēšanu saraksta līderis Vidzemē. Rīgas vēlēšanu apgabala līdere būs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, bet Zemgales saraksta priekšgalā būs Saeimas deputāts Edvīns Šnore. Kurzemē saraksta līdere būs ekonomikas ministre Ilze Indriksone, savukārt Latgalē – Saeimas deputāts Edmunds Teirumnieks.

 

 

Otrdien, 26. jūlijā, partija nosaukusi premjera amata kandidātu un vēlēšanu sarakstu līderus. Kopumā no Nacionālās apvienības vēlēšanās startēs 115 kandidāti, kas ir maksimāli pieļaujamais skaits. Viņu vidū ir gan esošie partijas līderi, gan jauni, dedzīgi savu jomu profesionāļi; organizācija aug un attīstās, vienlaikus saglabājot savas vērtības un pārliecību.

 

 

“Ir noticis zināms lūzums, un parakstīties zem mūsu mērķiem ir gatavi gandrīz visi, jo Ukrainā notiek karš. Taču cik noturīga būs šī partiju nacionālā stāja? Ja nacionālā politika ir tikai mirkļa parādība vai modes lieta, tad tikpat ātri, cik partijas pēkšņi kļuvušas nacionālas, tās atkal, mainoties aktualitātēm, var mainīties arī pašas. Nacionālās apvienības identitāte arī šajās vēlēšanās nav jāmeklē vai jāpieskaņo modei. Mēs zinām, kas mēs esam, zinām, par ko mēs esam, un turpinām tādi būt. Mūsu misija bija un ir veidot latvisku Latviju,” norāda Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

 

 

Par premjera amata kandidātu partijas valde izvirzījusi Uģi Mitrevicu, Siguldas novada domes priekšsēdētāju, kam iedzīvotāji ilgstoši dāvājuši ļoti lielu uzticību. Sigulda ir viena no iekārojamākajām dzīvesvietām Latvijā, vienīgā pilsēta, kur iedzīvotāju skaits ilgstoši pieaudzis, nevis mazinājies. Siguldas novadā netrūkst labu piemēru, ko savā ikdienā labprāt baudītu visa Latvijas sabiedrība, tādēļ Nacionālā apvienība ir gandarīta, ka Uģis Mitrevics ir gatavs uzņemties Ministru prezidenta amata pienākumus.

 

 

“Uzskatu, ka it visā, ko darām, varam būt labākie. Labākie Baltijā, nevis trešie no trim. Mūsu komandas sapnis ir izveidot Latviju par labāko dzīvesvietu Baltijā, nevis būt atpalicējiem, kas cenšas panākt kaimiņvalstis izglītībā, digitalizācijā, energo patstāvībā vai sabiedrības iesaistē aizsardzībā. Domāju, neviens nešaubās par to, ka nākamajos gados mūs gaida daudzi izaicinājumi, taču esmu drošs, ka, valstij un cilvēkiem runājot vienā valodā, izdosies pārdzīvot jebkādus satricinājumus,” iezīmē Uģis Mitrevics.

 

 

14. Saeimas vēlēšanām Nacionālā apvienība izraudzījusies moto “Vienā valodā”. No vienas puses tas iezīmē latviešu valodu kā mūsu identitātes pamatu. No otras – mudina runāt vienā valodā – kā politiķiem ar tautu, tā arī visai sabiedrībai vienam ar otru, lai mēs viens otru sadzirdētu, saprastu, sadarbotos un būtu vienoti.

 

 

 

Papildu informācija:

Laima Melkina

Nacionālās apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņa nr.: 26 36 67 64

E-pasts: [email protected]