Sestdien, 10. decembrī, aizvadīts Nacionālās apvienības ikgadējais kongress, kurā tika spriests par partijas tuvākajiem mērķiem un prioritātēm. Par partijas priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Raivis Dzintars, un ievēlēts jauns valdes sastāvs.

Atklājot kongresu, partijas vadītājs Raivis Dzintars norādīja, ka aizvadītā gada laikā īstenotas daudzas iniciatīvas, par ko Nacionālā apvienība ilgstoši iestājusies – pieņemts lēmums par skolu pāreju uz mācībām valsts valodā, aizliegti kremļa propagandas kanāli, tiks ieviests obligātais valsts aizsardzības dienests.

 

“Zem pozīcijām, kuru dēļ Nacionālā apvienība gadiem tika saukta par radikāļiem, ja ne pat ekstrēmistiem, tagad parakstās gandrīz visas partijas. Var maldīgi šķist, ka tagad visas partijas ir nacionālas, taču tā nav. Pašlaik nacionāla politika ir savā ziņā modes lieta, ko politiķiem grūti ignorēt. Taču mode vienmēr mainās. Politiskā rutīna un sociāli ekonomisko seku nogurums var atnest pretējus vējus. Principiālu politiku, neatkarīgi no modes un īslaicīgām aktualitātēm, ilgtermiņā aizstāv tie, kurus vada stingra pārliecība, nevis vienkārši pielāgošanās spēja,” atzīmēja R. Dzintars.

 

Saskaņā ar Nacionālās apvienības statūtiem, notikusi balsošana par partijas jauno valdes sastāvu un valdes priekšsēdētāju, kā arī komisiju pārstāvjiem. Par partijas priekšsēdētāju ar 224 balsīm “par” un 24 balsīm “pret” ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars. Valdes vēlēšanās bija liela konkurence, un kandidātu bija vairāk nekā pērn. Jaunajā partijas valdē strādās: Raivis Dzintars, Ināra Mūrniece, Ilze Indriksone, Uģis Mitrevics, Jānis Vitenbergs, Nauris Puntulis, Jānis Dombrava, Rihards Kols, Roberts Ozols, Artūrs Butāns, Egils Helmanis, Imants Parādnieks, Andris Čuda, Ģirts Lapiņš, Jānis Iesalnieks, Jānis Eglīts, Dainis Locis, Roberts Zīle.