Neskatoties uz opozīcijas deputātu iebildumiem, Jūrmalas domes vadība 22. decembrī ārkārtas sēdē lēmusi paaugstināt sev algas.

 

Jaunā domes priekšsēdētāja Rita Sproģe līdzšinējo 3852 eiro vietā, sākot no nākamā gada, saņems 5915 eiro, tas ir algas palielinājums par 54%. Priekšsēdētāja vietnieks Jānis Lediņš līdzšinējo 3386 eiro vietā saņems 4550 eiro, kas ir algas kāpums par 34%.

 

Jūrmalas domes priekšsēdētājas jaunais padomnieks Gatis Truksnis turpmāk saņems algu 4732 eiro, kaut iepriekš kā mērs saņēma pat zemāku atalgojumu – 3852 eiro. Algu kāpums paredzēts arī komiteju priekšsēdētājiem un domes deputātiem.

 

Par algas paaugstināšanu domes sēdē nobalsoja visi Zaļo un Zemnieku savienības deputāti – Jānis Lediņš, Irēna Kausiniece, Inese Kārkliņa, Ieva Taranda, Romāns Mežeckis, Dace Riņķe, Guntars Anspoks, Rita Sproģe, partijas “Saskaņa” deputāti Larisa Loskutova un Andrejs Morozovs, kā arī Iveta Blaua (Jaunā Vienotība) un Mārtiņš Stulpiņš (“Tev, Jūrmalai”).

 

Pret algu paaugstināšanu nobalsoja Nacionālās apvienības deputāti Rolands Parasigs-Parasiņš un Jānis Asars, kā arī “Tev, Jūrmalai” deputāts Uldis Kronblūms.

 

Kā ziņots, tikai pirms divām dienām Rita Sproģe tika ievēlēta Jūrmalas domes priekšsēdētājas amatā.