28. februārī pulksten 9.40 pie Jūrmalas domes notiks pikets, kura mērķis ir panākt algu palielinājumu pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, jo šobrīd viņiem noteiktas zemākās likumā pieļaujamās algu likmes.

Nacionālās apvienības (NA) Jūrmalas domes frakcija vairakkārt norādījusi uz nekonkurētspējīgo un zemo atalgojumu Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, taču ar šādu nostāju palikuši mazākumā un nav guvuši citu deputātu atbalstu.

 

Ieceri palielināt pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku atalgojumu domes deputāti līdz šim noraidījuši, pamatojot to ar nesen pieņemto kārtību darbinieku motivēšanā, kur iestādes vadītājs, novērtējot darbinieku kvalifikāciju, motivāciju un uzcītību, ir tiesīgs palielināt kāda konkrēta darbinieka algu. NA Jūrmalas domes frakcijas ieskatā, šāda kārtība veicina nevienlīdzību un nostāda iestādes vadītāju neērtā situācijā, kā arī šis risinājums ir orientēts uz individuāliem gadījumiem, bet nerisina problēmu kopumā.

 

Kā norāda NA Jūrmalas domes deputāts Rolands Parasigs-Parasiņš, Jūrmala ir viena no retajām Pierīgas pašvaldībām, ja ne vienīgā, kura pirmsskolas speciālistiem ir noteikusi zemākās likumā pieļaujamās algu likmes. Šobrīd tas rada absurdas situācijas, piemēram, pirmsskolas izglītības pedagoga palīgs, pavārs, sētnieks un apkopējs saņem valstī noteikto minimālo algu. Diez vai kāds apšaubīs, ka pedagoga palīgam, kurš strādā ar bērniem, un virtuves pavāram, kuram, piemēram, dažādu alerģiju dēļ katram bērnam ir jāizveido atsevišķa ēdienkarte, atbildība ir nesalīdzināmi lielāka nekā, piemēram, sētniekam vai apkopējam.

 

Tāpēc NA Jūrmalas domes frakcija kopā ar vairākiem pirmsskolu pārstāvjiem sagatavojusi un iesniegusi Jūrmalas domei pieprasījumu jau šogad palielināt algas vismaz par 21 % un nākamgad noteikt papildu palielinājumu.

 

Pikets paredzēts īsi pirms kārtējās domes sēdes. Frakcija ir uzrunājusi pirmsskolas ar aicinājumu deleģēt atsevišķus pārstāvjus no katras iestādes, tādējādi netraucējot iestāžu darbam un neradot neērtības ģimenēm. Tāpat uz akciju aicināti arī bērnu vecāki, jo no zemā atalgojuma ģimenes cieš tiešā veidā – zemā atalgojuma dēļ bērnudārzi nav spējīgi nokomplektēt grupas un trūkst bērnu vietu.